Naše nové CD/ Our new CD

Přidáno 20. 07. 2017

 

můžete zakoupit na/ you can buy at

ARTA.CZ

 

 

 

ŠPUNT VYLETĚL AŽ NA MarZ :-)

Přidáno 18. 07. 2017

 

Po krátké regenerační odmlce bychom chtěli moc poděkovat všem, kteří se podíleli na našem vesmírném večeru ve Venuši a na vzniku našeho novorozeného cédé, především: za nahrávku a vydání Alešovi Charvátovi, za pomoc ve studiu Tomášovi Mourkovi, Marcelovi Bártovi za překrásný obal, Danovi Charvátovi za grafický design, Daliboru Hrubešovi za zapůjčení jeho nejvymazlenější elektrické kytary a komba, Jakubovi Cermaque za výrobu videoklipu k písni o babičce Heleně (DNES by měla 80), Zbyškovi a Lence Fialkovým za nejen finanční podporu výroby CD, Ivaně Kranichové za sponzoring pronájmu prostoru, Markétině mamince Jitce za šaty, šampaňské a nevyčíslitelné množství další podpory ;-), Lukášovi Prchalovi za skvělé ozvučení, Vojtovi Koptovi za světelnou magii a všem Venušanům za azyl v jejich krásném divadle, Lukášovi Hausenblasovi za velmi vstřícnou a nezištnou pomoc při pořízení videozáznamu, Prokopu Fialkovi za obsluhu kamery, Petru Wajsarovi za zapůjčení kamery, Terce Váradiové za fotografie (včetně této - zbytek uveřejníme průběžně), Adamovi Pavlíčkovi za prodej CD, Matoušovi Jelínkovi za obětavý dovoz stovky zavařovaček a Kateřině Jelínkové za zprostředkování, dále muzikantům Járovi Kovaříkovi, Camilovi Callerovi, Michalovi Turkovi (který spolu s Brigitou Cmuntovou také vyrobil olbřímí stádo lampiónků), Tiborovi Židovi, Šimonu Markovi a vesmírné dámě, kmotře Dáše Voňkové, která dodala svou hudbou a přítomností transgalaktické kouzlo tomuto večeru, stejně jako Markétin nejvymeditovanější děda Luděk. A v neposlední řadě všem, kteří vážili cestu na MarZ a Venuši. Mrzí nás jediné, že někteří se už nevešli, a to je ovšem důvod k tomu brzy uspořádat další koncert :-)

 

Těšíme se na vás!

 

 

V první letní den, 21. 6. 2017, se uskuteční zvláštní astronomický jev:

Přidáno 21. 05. 2017

dráha MarZu se protne s Venuší a narodí se debutové CD s názvem Na rozcestí. Přichystejte své zvukové observatoře a buďte při tom!

Jako předvoj k vám letí videoklip k písni Helena od Jakuba Cermaque.

 

 

 


 

Phuridaj, oda hi pal Tiri vodi

Přidáno 18. 04. 2017

srdečně zveme ke zhlédnutí nového

VIDEOKLIPU K PÍSNI HELENA

 

 

Milí naši! Důležité hlášení:

Přidáno 15. 04. 2017

již brzy vypustíme do světa náš nový videoklip k písni Helena, který nám zručně a citlivě vyrobil Jakub Cermaque. Pokřtíme jej ale až v červnu spolu s celým CD, a to 21. června. Více informací budeme postupně přidávat. Doufáme, že u toho budete s námi! Do té doby máte jedinou možnost slyšet nás před přesně dvouměsíční pražskou pauzou ve velmi příjemném Garisson Baru na Vysočanské už příští sobotu 22. dubna.

Těšíme se na vás!

Markéta a Štěpán ´= MarZ

 

 

 

Navštivte nové stránky dua MarZ,

Přidáno 16. 03. 2017

které nám vyrobil a vymyslel Štěpán.  

WWW.MARZBAND.CZ

Nadále budu ale zatím aktualizovat i tento web, kde uvádím i své mimoMarZové aktivity.

 

MarZ na Sofar Sounds

Přidáno 12. 02. 2017

Dali jste si někdy RANDE NASLEPO? A co takhle KONCERT NASLEPO? V lednu jsme se Štěpánem zahráli na téhle neotřelé a moc příjemné akci. Chcete-li vyzkoušet, máte možnost každý měsíc v Praze! Případně se můžete přihlásit jako muzikanti na nějaký z dalších večerů. Díky Sofar Sounds Prague!

 

ODKAZ NA RECENZI

 

P. S. PF 2017

Přidáno 14. 01. 2017

Přátelé a příznivci milí,

 

s novým rokem je toho mnoho, co vám chci sdělit!

 

Doufám že jste do něj vstoupili tak příjemně jako já. Ten loňský jsem zakončila dvěma koncerty v Sukově síni pražského Rudolfina se skvělými muzikanty Sašou Khristianovem (klavír), Petrem Tichým (kontrabas), Lenkou Dundrovou (bicí) a smyčcovým kvartetem The Prague Jazz String Ensemble. Na programu byly převážně skladby amerických skladatelů jako George Gershwin, Duke Ellington a Ch. L. Weber. Musím říct, že zpívat na takovém pódiu byl pro mě nevšední zážitek.

 

 

Ještě důležitější je pro mě ale dění kolem mých autorských skladeb. V posledních měsících jste je mohli slýchat v podání dua Two For Tea se Štěpánem Janouškem. Čas MZ kvartetu se naplnil, a přestože s bývalými členy zůstáváme v přátelských vztazích (a občas býváme i hosty kapely Fotr a kolektiv mého jedinečného kamaráda Vaška Maška), je třeba jít dál. Se Štěpánem jsme se rozhodli natočit desku s mými novými skladbami a přizvat na ni ke spolupráci i další hosty. Na nahrávkách již pracujeme a předvojem CD by měl být videoklip k písni Helena. Ten nám připravuje báječný videotvůrce Jakub Cermaque. Obé bychom rádi pokřtili na jaře.

 

Jelikož budeme nadále někdy vystupovat v duu a někdy jako kvartet (a já samozřejmě též někdy sólově), pro zjednodušení jsme se rozhodli pro nový název MarZ. Může evokovat mnohé. Třeba boj římského boha Marta, který svádíme každý sám se sebou, nebo syrovost i naděje březnového rána (März), nebo pohled do kosmu (Is There Life On Mars?). O tom všem vám chceme zpívat a hrát. Držte nám palce!

 

Na závěr této tiskové zprávy vám jako novoroční pozdrav posílám nově zveřejněný záznam z podzimní Besedy, za nějž vděčíme rodině Fialkovic. Premiérové provedení písně o Pohořelci, o zážitcích s trilobity a o tom, jaká jsem už pamětnice.

 

ODKAZ NA YOUTUBE

 

Mějte se krásně!

Hawk

 

P. S. PF 2017!

 

kalendář

  • 4. 10. 2017 Vinárna CP 1
  • MZ a Jakub Duša - kytara (jazzové standardy)
  • 20 - 22h
  • Konviktská 24, WEB

  • 6. 10. 2017 Balbínova poetická hospůdka, "Havel 81"
  • Dan Vojtíšek Jiří Dědeček, sestra Angelika boromejka, Viktor Žižkov, Markéta Zdeňková, Mnichovo Smradiště
  • 20h
  • Vzpomínka na Václava Havla v rámci jeho 81. narozenin.

  • 11. 10. 2017 Vinárna CP 1
  • MZ a Jakub Duša - kytara (jazzové standardy)
  • 20 - 22h
  • Konviktská 24, WEB

  • 21. 10. 2017 Jazzclub Doksy
  • MZ, Jakub Duša, Pavel Šlosar - jazz standards + origials
  • 11. 11. 2017 Kraft, Hradec Králové
  • MarZ (duo)
  • 22. 11. 2017 Žižkov Meets Jazz, KC Vozovna
  • MarZ (duo)