Markéta Zdeňková

Markéta Zdeňková je mladá zpěvačka, kytaristka a písničkářka. Hudbě se věnovala od útlého věku, ve třinácti letech začala skládat první písně s vlastními (většinou českými) texty. Vystudovala jazzový zpěv na VOŠ Jaroslava Ježka a věnuje se též jazzu. Její tvorba se pohybuje na pomezí žánrů.

Momentálně vystupuje nejčastěji buď sólově, nebo v duu s názvem MarZ a jejím spoluhráčem je Štěpán Janoušek, trombónista a zpěvák hrající též na perkuse. Jejich repertoár tvoří Markétina autorská tvorba. V červnu 2017 vydali CD s názvem Na rozcestí u labelu Amplión records. Viz web

www.marzband.cz

 

Markéta Zdeňková is a young singer, guitar player and songwriter. She started to do music in a young age, when she was 13, she wrote her first songs with own lyrics (which are mostly in czech language). She studied jazz vocal at VOŠ Jaroslava Ježka and she devotes herself also to jazz music. Her music is influenced by many genres.

She performs mostly solo or in a duo with Štěpán Janoušek, a trombone player and singer, who also plays percussion. Their repertoir is created by Markéta's originals. In June 2017 they released a CD called Na rozcestí (On the cross-road) by the label Amplión records.

www.marzband.cz